Мисливський ніж
Мисливський ніж — великий клас ножів, що застосовуються на полюванні, може включати такі різновиди, як ніж для добивання дичини.
Ніж, на відміну від кинджала, рідко використовується на полюванні саме як зброю. Їм, за винятком випадків крайньої необхідності, не вбивають звіра. Але після видобутку мисливського трофея виникає необхідність випатрати, зняти шкіру, обробити тушу для транспортування. Облаштування табору або стоянки часом вимагає зрізати гілки для куреня, траву для пристрою лежанки, порізати дичину для приготування їжі, все це не обходиться без мисливського ножа. Так склалося, що основне призначення мисливського ножа — різати. В силу цього баланс, як правило, зміщений у бік рукояті.
Клинок в більшості випадків прямої, з порівняно товстим обухом. Довжина леза багатьох моделей до 12-15 див Рукоятка краще дерев'яна, не лакована, тоді на морозі не будуть примерзати пальці і ковзати мокрі руки. У помірному кліматі добре зарекомендували набірні рукояті з берести. На рукояті зазвичай відсутні сильно виражені подпальцевые упори і гарда. Піхви забезпечують безпеку при носінні і оберігають сам ніж від можливих пошкоджень і втрати. Найдавнішим матеріалом для них була шкіра та деревина. Для носіння ножа в піхвах прорізаються отвори для протягування ременя, іноді до піхов прикріплюється шкіряний шнурок з метою фіксації на поясі.
Одні мисливці використовують на полюванні тільки один ніж, інші беруть на полювання ніж під очікувану дичину, або другий для оброблення; все залежить від смаку і уподобань.